Home Aktuelno Ova situacija je najbolji dokaz da Messi ima problem s Griezmannom!

Ova situacija je najbolji dokaz da Messi ima problem s Griezmannom!

0
SHARE

Barcelona je odigrala samo 0:0 protiv Slavije iz Praga u 4. kolu Lige prvaka i sebi zakomplikovala borbu za osminu finala.

Katalonci ove sezone igraju ispod očekivanja, a jedan od glavnih razloga je Antoine Griezmann. Francuski napadač kojeg je Barcelona dovela za 120 miliona eura nije se još uvijek uklopio u ekipu. U 14 utakmica je zabio četiri gola, a nedavno je na utakmici protiv Valladolida prvi put izbačen iz početne ekipe katalonskog kluba.

Španski mediji pisali su i o lošem odnosu Griezmanna s glavnom zvijezdom ekipe Lionelom Messijem. Još tokom ljeta hit je bila snimka na kojoj se Messi nakon izmjene pozdravlja sa svim saigračima osim s francuskim napadačem.

Messi i Griezmann moraju biti centralne figure napada i najveći potrošači lopti da bi bili najbolji. Samo tako se može očekivati učinak koji su imali do sada. Toliko napada i lopti nemaju na raspolaganju, a da je teško igrati s Messijem u posljednje vrijeme su osjetili Paulo Dybala i Philippe Coutinho.

O lošem odnosu Messija i Griezmanna na terenu piše i Marca. Na utakmici u Pragu protiv Slavije Messi i Griezmann su razmijenili samo četiri dodavanja u 93 minute. U četiri utakmice Lige prvaka međusobno su razmijenili tek 18 dodavanja.

Messi puno više voli odigrati loptu Luisu Suarezu s kojim je imao 32 dodavanja u tri utakmice ili Ousmaneu Dembeleu s kojim u 120 minuta ima 18 dodavanja.

Posljednja u nizu situacija gdje ignorišu jedan drugog dogodila se sinoć u prvom poluvremenu. Messi se sjurio prema golu, u jednom trenutku su ga napala trojica protivnika, a na drugoj strani je Griezmann bio usamljen i u boljoj poziciji za udarac. Messi mu nije dodao, tukao je iz teške pozicije i pogodio prečku.