Home Bh. fudbal ZA MIRNIJI REVANŠ Sarajevo savladao armenskog viceprvaka! (VIDEO)

ZA MIRNIJI REVANŠ Sarajevo savladao armenskog viceprvaka! (VIDEO)

0
SHARE

Fudbaleri Sarajeva upisali su pobjedu u prvom meču prvog pretkola kvalifikacija za Evropsku ligu.

Bordo tim je u Yerevanu savladao armenskog viceprvaka Banants sa 2:1, tako da revanš na Koševu dočekuje sa velikom prednošču.

Sarajevo je sjajno otvorilo meč i u razmaku od pet minuta postiglo dva gola.

Prvo je u 16. minuti Airapetyana nakon centaršuta Hodžića matirao Ahmetović, da bi u 21. minuti Halilović pogodio s distance sa 2:0.

U tom momentu Sarajevo je bilo nadmoćnije na terenu, a Banants ipak dolazi do gola. Slobodan udarac u 34. minuti sa preko 35 metara izveo je Ayvazyan, Pavlović loše intervenisao, a lopta završila iza njegovih leđa.

Strijelac gola za Banants pokazao se kao odličan izvođač prekida. Malo mu je nedostajalo da pogodi iz slobodnog udarca u 51. minuti, ali ovoga puta stativa je bila saveznik bh. predstavnika.

Do kraja meča nije bilo većih prilika, a vrijedi spomenuti da su uvjeti za igru u Yerevanu bili izuzetno teški, a s obzirom na to da je tokom meča temperatura iznosila 39 stepeni, igrači obje ekipe su maksimalno potrošeni.

Revanš se igra narednog četvrtka na Koševu (20.15 sati).

Bolji iz ovog duela u drugom pretkolu će igrati protiv Atalante ili Fiorentine. Naime, Milan je izbačen iz Evrope, ali je uložio žalbu na odluku UEFA-e. Ako ona bude uvažena protivnik Sarajeva ili Banantsa će biti Atalanta, a u suprotnom će Atalanta u Evropu, dok bi Fiorentina igrala kvalifikacije.

Sarajevo: Pavlović, Hodžić (od 73. Šabanović), Stanojević (od 79. Mustafić), Hebibović, Ahmetović, Rahmanović, Velkoski, Šišić (od. 82. Handžić), Mujakić, Adukor, Halilović.