Home Aktuelno (VIDEO) GLEDAJTE I SMIJITE SE! Ne zna se koji je gol komičniji...

(VIDEO) GLEDAJTE I SMIJITE SE! Ne zna se koji je gol komičniji na meču Mađara i Australijanaca!

0
SHARE

Fudbalska reprezentacija Australije je pobjedom nad Mađarskom završila pripreme za Mundijal (2:1), ali utakmica će se pamtiti po sva tri komična gola, da su navijačima išle suze od smijeha.

Sve do 74. minuta mreže su mirovale, a onda je Australija povela.

Danijel Arzani je sa 17-18 metara šutirao i kao da je loptom probudio uspavanog golmana Mađarske. Čuvar mreže se trgnuo kad je vidio loptu, koja je “kroz njega” otišla u gol.

Australijanci nisu ostali dužni! U 88. minutu Trent Sejnsburi je vratio loptu glavom golmanu, ali nije vidio da je njegov čuvar mreže istrčao daleko od gola. Tako je fudbal lagano odskakutao u mrežu za 1:1.

Ali, ni tu nije bio kraj! Dobri domaćini Mađari kao da su riješili da goste raspoložene isprate na put, pa su u 92. minutu postigli autogol za 1:2. Tomaš Kadar je svom golmanu poslao loptu kroz noge!