Home Aktuelno Šveđani pružili šansu Dancima, pa ih dotukli u produžecima!

Šveđani pružili šansu Dancima, pa ih dotukli u produžecima!

0
SHARE

Rukometne reprezentacije Švedske i Španije borit će se za evropsko zlato u Hrvatskoj.

Nakon što je Španija odigrala meč iznad svojih mogućnosti i nanijela prvi poraz Francuskoj na prvenstvu, Švedska je, također, napravila iznenađenje i u jednom dramatičnom meču savladala Dansku.

Šveđani su slavili rezultatom 35:34 , i to nakon produžetaka, ali treba reći potpuno zasluženo.

Švedska je tokom cijelog meča vodila, u drugom dijelu je ta prednost rasla i do pet golova razlike (15:10).

Međutim, Danci se nisu predavali, pa su četiri minute prije kraja došli do poravnanja (25:25), što im nije uspjelo od samog početka utakmice kada je bilo 4:4.

Šveđani se nisu previše uzbudili zbog poravnanja Danske, brzo su dali dva gola za 27:25. Dva minuta prije kraja je Gottfridsson svojim šestim golom na meču odveo Švedsku na plus tri (28:25), što se u tom trenutku činilo nedostižnim za Hansena i društvo. Ipak, Danska s dva brza pogotka vraća rezultatsku dramu, a u posljednjoj sekundi pogađa za 28:28.

Zanimljivo, Danska niti jednom na meču nije imala rezultatski suficit, a Švedska je u drugi produžetak ušla sa golom prednosti (31:30). Gol prednosti su sačuvali i u drugih pet minuta igre.

Kod Švedske je briljirao Palicka sa 20 odbrana, Zachrisson je dao osam golova, a po gol manje dali su Ekberg i Gottfridsson.

Švedska ima priliku osvojiti peto zlato u historiji, a ovo je im je prvo finale nakon 2002. godine. Prepreka će im biti reprezentacija Španije, koja nikada nije osvojila najsjanije odličje na Evropskom prvenstvu.

Finalna utakmica igra se u nedjelju od 20.30 sati. Meč za treće mjesto između Francuske i Danske počinje dva i po sata ranije.