Home Aktuelno Operaciju “Mundijal 2019” BiH otvorila sigurnom pobjedom! (VIDEO)

Operaciju “Mundijal 2019” BiH otvorila sigurnom pobjedom! (VIDEO)

0
SHARE

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, koje će se održati 2019. u Njemačkoj i Danskoj, otvorila je pobjedom na domaćem terenu nad Estonijom. Rezultat je na kraju glasio 31:24.

Izabranici Bilala Šumana već ušli su ozbiljno u susret, a u 7. minuti najbolji bh. rukometaši vodili su s 3:0. Prva dva gola za naš nacionalni postigao je Vladimir Vranješ, a pogodak za 3:0 bio je djelo Srđana Predragovića.

Do 11. minute susreta gosti su uspjeli smanjiti na 4:3, ali nakon ovog rezultat prednost reprezentacije Bosne i Hercegovine počela je rasti. Već u 15. minuti, nakon drugog gola Predragovića, bilo je plus tri za našu selekciju.
Benjamin Burić večeras je imao nekoliko kvalitetnih odbrana, a petu na ovom susretu upisao u 16. minuti utakmice. Deset minuta prije kraja prvog poluvremena bh. rukometaši stigli su do pet golova prednosti.

U 22. minuti naša selekcija imala je šansu otići na do tada najveću prednost, ali je dodavanje Karačića presjekla gostujuća odbrana. Ipak, nekoliko minuta kasnije rođeni Mostarac je zabio za 13:7, što je u tom trenutku bila najveća prenost.

No, prednost je nastavila rasti do kraja prvog. Šuman je u drugom dijelu prvog poluvremena nešto više rotirao igrače, odmarao je one koji su počeli meč, a u 26. minuti Malinović je zabio za 15:8.

Iako smo u finišu susreta imali igrača više, pomalo naivno, primili smo dva gola (16:10). Do kraja prvih 30 minuta uspjeli smo postići još dva gola.

Sedamnaesti pogodak Šumanovih izabranika bio je ubjedljivo najljepši potez na utakmici. Predragović je bacio cepelin za Prcu, a najiskusniji igrač naše reprezentacije pogodio je mrežu gostujuće selekcije. Igrač poljskog Azotyja pobrinuo se da Zmajevi s maksimalnih osam golova prednosti odu na pluvrijeme kada je u posljednjim sekunda zabio za 18:10.

Drugo poluvrijeme otvorili smo golom Marka Panića, a 36. minuti imali smo osam golova prednosti (21:13). Ipak, poslije nekoliko tehničkih grešaka, ali i promašenih zicera, Šuman je bio primoran zatražiti time-out.

Generalno, u drugom poluvremenu je naš tim više griješio. U 50. minuti gosti su zaostatak smanjili na četiri gola (25:21), no Panić je petim golom vratio Bosnu i Hercegovinu na plus pet. S još dva gola bh. rukometaš, koji šutira jednako dobro i lijevom i desnom rukom, povećao je prednost naše najbolje selekcije.

Iako nije postizao golove večeras, a zna to činiti u Bundesligi, Burić je svojim odbrana nosio bh. reprezentaciju, a 56. minuti upisao je 14. odbranu večeras. Na kraju je meč okončan zasluženom pobjedom BiH rezultatom 31:24.

Drugo poluvrijeme večeras smo odigrali lošije, u poređenju s prvim. Jače selekcije će padove u igri, poput ovog u drugom dijelu, sigurno kažnjavati bolje nego Estonci. Sigurno da ni gostujući susret protiv Estonije, koji za tri dana igramo u ovoj baltičkoj zemlji, neće biti lagan zadatak.