Home Aktuelno Horford “ukrao” pobjedu Nurkićevom Portlandu, bh. centar dvocifren! (VIDEO)

Horford “ukrao” pobjedu Nurkićevom Portlandu, bh. centar dvocifren! (VIDEO)

0
SHARE

Portland Trail Blazersi večeras su upisali 24. poraz ove sezone nakon što su nadigrani u gostima kod Boston Celticsa rezultatom 97:96.

Gosti iz Rip Cityja bili su mnogo bolji tim na otvaranju utakmice. Prvo četvrtinu riješili su u svoju korist rezultatom 26:19, a bolji su bili i u drugoj dionici pa su na poluvrijeme otišli s 16 poena prednosti (54:38).

Već tada činilo se da će Jusuf Nurkić i saigrači upisati novu ubjedljivu pobjedu, no u nastavku susreta viđena je sasvim druga slika, piše Faktor.

Celticsi su sjajnom igrom u trećoj četvrtini gotovo istopili prednost gostiju (31:19), a potom su u izuzetno neizvjesnoj završnici uspjeli upisati 39 pobjedu ove sezone.

Tri minute prije kraja rezultat je bio izjednačen 85:85, a u samoj završnisi Nurkić se nije najbolje snašao imao je problema u napadu, a u kratkom periodu napravio je dva faula i to u fazi napada.

Boston se odlijepio na “plus pet”, ali su trice McColluma i Lillarda Portland ostavile u igru u samom finišu meča. Sedam sekundi prije kraja Lillard je pogodio šut za dva poena za izjednačenje rezultata na 95:95, i to uz faul.

Prva zvijezda Portlanda bila je sigurna sa penala za 96:95, no Horford je gotovo sa zvukom sirene pogodio za končnih 97:96.

Najefikasniji u poraženom timu bili su Lillard sa 20 i McCollum sa 21 poenom, dok je Nurkić ubacio 14 poena uz osam skokova, dvije asistencije i dvije blokade.

Al Horford, koji je “ukrao” pobjedu Portlandu bio je prvo ime najbolje ekipe na istoku sa 22 poena.