Home Aktuelno Golijada u najvećem škotskom derbiju, reprezentativac BiH pocrvenio!

Golijada u najvećem škotskom derbiju, reprezentativac BiH pocrvenio!

0
SHARE

Celtic je u najvećem škotskom i jednom od najvećih derbija na svijetu, popularnom Old Firm derbiju, pobijedio Glasgow Rangers na Ibroxu rezultatom 3:2.

Gosti su do pobjede došli sa igračem manje, jer je crveni karton u 57. minuti zbog udaranja laktom protivničkog fudbalera zaradio reprezentativac BiH Jozo Šimunović.

Ranger je poveo golom Windassa u 3. minuti, a Rogić osam minuta kasnije donosi Celticu izjednačenje.

Novo slavlje navijačima na Ibroxu donio je Candeias u 25. minuti, a Celtic preko Dembelea u prvoj minuti nadoknade stiže do 2:2.

Pobjedu Celticu donio je Edouard u 69. minuti, dva minuta nakon ulaska u igru, piše Faktor.

Celtic je prvi na tabeli sa 67 bodova, Rangers drugi sa 58 i utakmicom više.