Div junak srpskog NBA derbija! (VIDEO)

0
SHARE

Boban Marjanović mjesec dana nakon dolaska pokazao je da su Clippersi napravili pravi posao kada su ga uključili u trade s Pistonsima.

2,21 visoki centar u pobjedi kod Nuggetsa 122:120 odigrao je jednu od najboljih utakmica otkako je u NBA-u.

Fantastičan indeks

Za samo 15 minuta igre u drugom poluvremenu postigao je 18 koševa, uz šut iz igre 5/8 te sjajnih 8/9 iz slobodnih bacanja. Marjanović je inače u dosadašnjih devet utakmica za novi klub odigrao samo jednu minutu i nije postigao nijedan koš.

Na meču u kojem je sve nadoknadio dodao je i šest skokova, dvije ukradene lopte i po jednu asistenciju i blokadu. Tako je ostvario fantastičan indeks +27, daleko najbolji kod pobjednika i bio predvodnik velikog preokreta njegove ekipe.

Denver je vodio gotovo cijelu utakmicu, a u trećoj četvrtini imao je 19 koševa prednosti. Ali tada, pri rezultatu 82:63 za Nuggetse četiri minute prije kraja tog dijela igre, ulazi Marjanović i izvodi čudo.

Ova utakmica bila je srpski derbi u NBA-u jer uz Marjanovića u Clippersima je Miloš Teodosić koji je za 26 minuta ubacio 11 koševa, uz pet asistencija i četiri skoka, dok je s druge strane bio Denverov najbolji igrač Nikola Jokić.

On je imao 18 koševa, šest skokova, četiri asistencije i po jednu ukradenu loptu i blokadu, dakle učinak sličan Marjanovićevu, s kojim se borio pod koševima. Ali nema sumnje ko je bio pobjednik u ovom dvoboju, prenosi Index.hr.

To je izuzetno važna pobjeda Marjanovića nad Jokićem i Clippersa nad Nuggetsima. Jer njome je klub iz LA-a izbio na osmo mjesto Zapada, zadnje koje vodi u play-off, a ispod crte, na devetu poziciju gurnuo je upravo Denver.