Home Ino fudbal Chelsea izbjegao sramotu, ali ne i poraz, Begović nije spasio Bournemouth, Bešić...

Chelsea izbjegao sramotu, ali ne i poraz, Begović nije spasio Bournemouth, Bešić zakovan za klupu! (VIDEO)

0
SHARE

Najveće iznenađenje u prvom kolu engleskog Premiershipa priredili su fudbaleri Burnleya.

Oni su na Stamford Bridgeu sa 3:2 pobijedili aktuelnog prvaka Chelseaja. Gosti su golovima Vokesa (24′, 43′) i Warda (39′) već nakon prvog dijela imali prednost od 3:0.

Plavcima je nadu da mogu izbjeći poraz vratio novajlija Morata u 69. minuti. Chelsea je meč završio sa dva igrača manje. Cahill je isključen u 14., a Fabregas u 81. minuti meča. U 88. minuti preko Luiza su uspjeli zabiti još jedan gol, ali to im nije bilo dovoljno za bod.

Za razliku od Chelseaja, u novu sezonu pobjedom je krenuo Everton. Karamele su na domaćem terenu pogotkom povratnika Rooneya sa 1:0 pobijedili Stoke. Muhamed Bešić nije ulazio u igru.

Bournemouth je poražen na gostovanju kod WBA sa 1:0. Bh. golman Asmir Begović kapitulirao je u 31. minuti, a matirao ga je Hegazy, piše Faktor.

Silovito je krenuo Huddersfield, upisavši visoku pobjedu na gostovanju kod Crystal Palacea od 3:0, dok su Southamptopn i Swansea odigrali meč bez golova.